Lai pārvietošanās ar automobili būtu ērta kā vasarā, tā arī ziemā - svarīgi, lai salonā tiktu nodrošināta komforta temperatūra. Tādēļ ir būtiski teicamā darba kārtībā uzturēt automobiļa dzesēšanas sistēmu un salona apsildes radiatoru jeb tautā saukto "pečkas" radiatoru. Neatkarīgi no metāla (varš vai alumīnijs) tiem ir nosliece uz aizsērēšanu. Radiatora kanālu šķērsgriezums ir vien 12 x 2 mm liels, tieši šie kanāli ļauj dzesēšanas šķidrumam plūst cauri. Laicīgi nenomainot antifrīzu, laika gaitā tie aizsērē. Tā rezultātā radiators zaudē caurlaidību, kas noved pie pakāpeniskas salona apsildes sistēmas darbības pasliktināšanās. 
Pirms iegādāties jaunu salona apsildes radiatoru, piedāvājam iztīrīt veco, nenoņemot to no automobiļa. 

Kā notiek apsildes radiatora tīrīšana? 

  1. Tiek uzsildīts automobiļa motors un izmērīta gaisa temperatūra salonā pirms radiatora skalošanas.
  2. No radiatora tiek  izpūsts antifrīzs.
  3. Tiek pievienota iekārta ar skalošanas šķidrumu.
  4. Tiek veikta skalošana, mainot skalošanas šķidruma kustības virzienu. 
  5. Skalošanu veic tik ilgi, līdz daļiņas un piemaisījumi pārstāj izkļūt no radiatora. 
  6. Tiek papildināts antifrīzs.
  7. Tiek uzsildīts automobiļa motors un izmērīta gaisa temperatūra salonā pēc radiatora skalošanas.

Cenas

 Nosaukums

Izmakas, euro (bez PVN) 

Salona radiatora mazgāšana, to nenoņemot
*Cena mainās atkarībā no tā, cik sarežģīti piekļūt salona radiatoram
 no 30,00*

Visas dzesēšanas sistēmas (salona radiatora, galvenā radiatora, motora bloka) visaptveroša skalošana

 80,00
Dzesēšanas šķidrums, 1 lCena atkarīga no izmantotā dzesēšanas šķidruma
 Mazgāšanas šķidrums, 300 ml*
*Izmantotā šķidruma daudzums atkarīgs no darba apjoma
 7,50

Garantija

  1. Salona radiatora mazgāšanai netiek sniegta garantija, jo ir gadījumi, kad pēc radiatora mazgāšanas salona gaisa temperatūra nemainās. Piemēram, piemaisījumu un nosēdumu klātbūtne motora sistēmā (motora blokā, galvenajā radiatorā), vai netīrs antifrīzs dzesēšanas sistēmas darbības laikā noved pie atkārtotas salona radiatora aizsērēšanas. Šajā gadījumā ir nepieciešama  visas dzesēšanas sistēmas visaptveroša skalošana.
  2. Garantija visa dzinēja dzesēšanas sistēmas (ieskaitot salona radiatoru) visaptverošai skalošanai ir 1 gads, ievērojot meistara ieteikumus un augstas kvalitātes antifrīza izmantošanu.
  3. Pakalpojuma sniedzējs neuzņemas atbildību par to, ja pēc sistēmas skalošanas rodas dzesēšanas šķidruma noplūde. Piemēram, ja pirms mazgāšanas radiatorā un citos dzesēšanas sistēmas elementos sastopama metāla korozija, mikroplaisas, hermētiķa klātbūtne utt. - skalošanas šķidrums notīrīs esošās nogulsnes uz sienām, un antifrīza noplūdes parādīsies bojātās vietās. Tā kā meistars iepriekš nevar diagnosticēt uzskaitīto faktoru esamību, klientam pašam ir jāizvērtē savas automašīnas stāvoklis un pakalpojuma lietderība.